Tarcza

Nasza szkoła kształci młodzież w wieku od "zerówki" do 16go roku życia. Od początku swego istnienia corocznie potwierdza swoją skuteczność w działaniu pedagogicznym najwyższym poziomem zdawalności egzaminów gimnazjalnych.

Nasi uczniowie, oprócz przekazywanej wiedzy mogą w szkole  kształcić umiejętności niezbędne do życia w    nowoczesnym świecie - zbieranie informacji i korzystanie z nich, stosowanie nowoczesnych technik multimedialnych.

Dbamy o wychowywanie młodzieży zgodnie z zasadami tolerancji, humanitaryzmu i patriotyzmu. Pomagamy naszym uczniom rozwijać postawy kreatywności, ciekawości świata, odpowiedzialności w działaniu. Wspieramy zainteresowania naszych wychowanków działalnością społeczną, której początki związane są zwykle ze społecznością szkolną.

Dążymy do tego, aby nasz absolwent jako młody człowiek wierzył w możliwość własnego rozwoju, aby był świadom swojej roli w życiu kraju i Europy, by szanował zasady współżycia społecznego i umiał dokonywać właściwych wyborów w swej dalszej karierze naukowej.

Zapewniamy w Szkole atmosferę bezpieczeństwa oraz życzliwości wobec ucznia w myśl hasła, które jest naszą dewizą:

"Gimnazjum 49 - szkoła przyjazna uczniom!"