28.11.2017 Turniej Jednego Wiersza

We wtorek, 28 listopada 2017 r. w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej odbył się Finał „Turnieju Jednego Wiersza” – konkursu wojewódzkiego, którego celem jest prezentacja twórczości poetyckiej młodzieży oraz wyłonienie spośród laureatów talentów literackich.
Spośród zgłoszonych 86 utworów do finału zakwalifikowano 22 wiersze. Ich autorami byli uczniowie warszawskich szkół w wieku od 13 do 19 lat. Wśród nich znalazła się Milena Zbińkowska z klasy 2d. Nasza uczennica została finalistką tego konkursu. Jej utwór pt. „Znalazłam” zostanie opublikowany w 21. numerze „Arkuszy Literackich”.
Wiersze finalistów oceniało Jury złożone z poetów i krytyków literackich. Jego przewodniczący Konstanty Pieńkosz pogratulował młodym twórcom talentu poetyckiego i zaprosił do udziału w Scenie Literacko-Muzycznej, projekcie Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej umożliwiającym młodym poetom zaprezentowanie swoich wierszy w warunkach scenicznych.
Gratulujemy naszej utalentowanej uczennicy i życzymy dalszych sukcesów.

turniejjednegowiersza1.jpg turniejjednegowiersza1.jpg turniejjednegowiersza1.jpg