-
9.11.2017 Zajęcia na Wydziale Fizyki

 

Uczniowie klas IIa i IId uczestniczyli w warsztatach na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Mieli okazję obserwować i samodzielnie wykonywać ciekawe doświadczenia. Tematem przewodnim była odpowiedź na pytanie „ W jaki sposób można zapisać informację ?”   Można było doznać działania sił związanych z ruchem obrotowym, zaobserwować zachowanie się nie - niutonowskiej cieczy poddanej drganiom o bardzo wysokich częstotliwościach, poznać zjawisko nadprzewodnictwa.  Prowadzący warsztaty w prosty sposób wyjaśniali przebieg zachodzących zjawisk, wykorzystując elementy wiedzy z fizyki znane uczniom z lekcji. Doświadczenia wzbudziły wiele emocji. Gorące dyskusje, dotyczące przebiegu niektórych zjawisk trwały jeszcze po opuszczeniu gmachu Wydziału Fizyki.

Udział naszych uczniów w tego typu warsztatach zapewne bardzo wspomaga rozwijanie ich zainteresowań naukami  przyrodniczymi i jednocześnie jest elementem realizacji projektu  Erasmus+ „Raising Achievement Together – a vision for European schools”.

fizyka7.jpg fizyka7.jpg fizyka7.jpg
fizyka7.jpg fizyka7.jpg fizyka7.jpg
 

 Szkoła Podstawowa nr 389 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie ul.Smocza 19       01-051 Warszawa   tel/fax: 22 838 11 05      e-mail: g49@gazeta.pl