-
29.09.2017 Rocznica Powstania Warszawskiego

"Pamiętaj: nie wolno ci zwątpić

w wolność, co przyjdzie, choćbyś padł.

Pamiętaj, że na ciebie patrzy

ogromny i zdumiony świat."

S. Marczak

Uczniowie klasy IIa przypomnieli społeczności szkolnej o ważnym momencie w naszej historii: trwającym 63 dni Powstaniu Warszawskim. Zapisało się ono na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Wiersze, piękne powstańcze pieśni oraz zdjęcia walczącej stolicy przybliżały wszystkim krajobraz bohatersko walczącej stolicy.

apel1.jpg apel1.jpg apel1.jpg
apel1.jpg apel1.jpg apel1.jpg
apel1.jpg apel1.jpg apel1.jpg
 

 Szkoła Podstawowa nr 389 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie ul.Smocza 19       01-051 Warszawa   tel/fax: 22 838 11 05      e-mail: g49@gazeta.pl