-
11.11.2017 Na Smoczej biało-czerwono10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości, pan Grzegorz Leszczyński we współpracy z panią Agnieszką Lisowską zorganizował turniej wiedzy o Stefanie Starzyńskim. Odbył się on w ramach obchodów Dnia Patrona. Do udziału zostały zaproszone drużyny ze szkół zrzeszonych w Federacji Szkół im. S. Starzyńskiego - Szkołą Podstawowa nr 143, Szkoła Podstawowa nr 46, Szkoła Podstawowa nr z Nasielska. Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się na sali gimnastycznej. Goście oraz zaproszeni na uroczystość uczniowie klas siódmych obejrzeli prezentację poświęconą prezydentowi i jego dokonaniom. Po oficjalnym ogłoszeniu wyników rywalizacji chór szkolny pod dyrekcją pani Katarzyny Kłyko – Jędrzejczak oraz recytatorki z 3f zaprezentowali krótki program artystyczny.
Potem uczniowie mogli wziąć udział w Dniu Polski, tradycyjnie organizowanym w naszej szkole dla uczczenia Święta Niepodległości. W tym roku zorganizowała go klasa 2e. Na dwóch dużych przerwach na korytarzu pierwszego piętra pojawiły się kolorowe stanowiska, przy których gromadzili się uczniowie rozwiązujący zadania z geografii i historii naszego kraju. Można też było sprawdzić swoje umiejętności z zakresu ortografii polskiej, znajomości literatury i gier fantasy, a także sprawdzić swoja znajomość polskich list przebojów i zagadnień związanych z modą. Jak można się przekonać, patrząc na zdjęcia, tegoroczny Dzień Polski cieszył się dużym zainteresowaniem i dostarczył uczniom dużo dobrej zabawy, wnosząc w obchody najważniejszego święta narodowego Polaków wiele radości (że nie wspomnę o korzyściach w postaci dodatkowych nieprzygotowań i słodkiego co nieco).
Ostatnim akcentem obchodów Święta Niepodległości było rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy patriotyczny wystrój pracowni. W tym miejscu klasa 2e serdecznie dziękuje Samorządowi Szkolnemu za objęcie konkursu patronatem i włączenie go do całorocznej rywalizacji między klasami. Komisja konkursowa pod przewodnictwem pani wicedyrektor Beaty Aranowskiej – Ptaszek w piątkowe popołudnie obejrzała wystrój sal i ustaliła werdykt. Jednogłośnie zwycięstwo odniosła klasa 7a opiekująca się salą nr 64. Tuż za nią ex aequo uplasowały się pierwszaczki urzędujące w sali nr 19 oraz klasa IIIb z salą nr 36. Trzecie miejsce zajęły klasa „0” (sala nr 18) i 7c (sala nr 11). Zainteresowanych wynikami innych klas odsyłamy do Librusa.

starzynski1.jpg starzynski1.jpg starzynski1.jpg

Konkursy, które przygotowała klasa 2e.

korytarz1.jpg korytarz1.jpg korytarz1.jpg

 

Uczniowie przygotowali odświętny wystrój swoich sal lekcyjnych.

dzienniepodleglosci003.jpg dzienniepodleglosci003.jpg dzienniepodleglosci003.jpg
 

 Szkoła Podstawowa nr 389 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie ul.Smocza 19       01-051 Warszawa   tel/fax: 22 838 11 05      e-mail: g49@gazeta.pl