-
Dlaczego dwujęzyczność? Co po klasie dwujęzycznej?

Od roku 2015 gimnazja dwujęzyczne odgrywają ważną rolę w nowoczesnym systemie szkolnictwa w Polsce. Kształcą bowiem przyszłych uczniów liceów dwujęzycznych, którzy po 3 latach nauki mogą zdać maturę w języku hiszpańskim i cieszyć się takimi samymi prawami jak ich rówieśnicy w kraju Cervantesa.

Uczeń klasy dwujęzycznej ma możliwość ubiegania się o przyjęcie do dwóch liceów tego typu w Warszawie. Jednym z nich jest XXII Liceum Ogólnokształcące im. José Martí, z którym to nasze Gimnazjum współpracuje od kilku lat, oraz XXXIV Liceum Ogólnokształcące im. Miguela De Cervantesa. Uczeń Starzyńskiego jest przygotowany do kształcenia się w tego typu placówkach i osiągania szczytów swoich możliwości i ambicji. Po maturze zdanej w języku hiszpańskim uczeń liceum dwujęzycznego otrzymuje tytuł Bachiller i może kontynuować naukę na uniwersytetach polskich i zagranicznych.

Dlaczego klasa dwujęzyczna? Jak wiadomo, znajomość języków obcych to podstawa i warunek sukcesu na rynku pracy. Warto brać to pod uwagę, myśląc o swojej przyszłości. Ukończenie klasy dwujęzycznej, oprócz wykształcenia ogólnego,które przecież zdobyć można we wszystkich innych oddziałach gimnazjalnych, jest wielkim krokiem w dorosłość, a opanowanie języka obcego na poziomie B1 to znaczące osiągnięcie ucznia. Uczniowie oddziałów dwujęzycznych już na starcie zyskują znaczącą przewagę nad swoimi rówieśnikami przy poszukiwaniu zatrudnienia.

 

 Szkoła Podstawowa nr 389 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie ul.Smocza 19       01-051 Warszawa   tel/fax: 22 838 11 05      e-mail: g49@gazeta.pl