Dlaczego dwujęzyczność? Co po klasie dwujęzycznej?

Od roku 2015 gimnazja dwujęzyczne odgrywają ważną rolę w nowoczesnym systemie szkolnictwa w Polsce. Kształcą bowiem przyszłych uczniów liceów dwujęzycznych, którzy po 3 latach nauki mogą zdać maturę w języku hiszpańskim i cieszyć się takimi samymi prawami jak ich rówieśnicy w kraju Cervantesa.

Uczeń klasy dwujęzycznej ma możliwość ubiegania się o przyjęcie do dwóch liceów tego typu w Warszawie. Jednym z nich jest XXII Liceum Ogólnokształcące im. José Martí, z którym to nasze Gimnazjum współpracuje od kilku lat, oraz XXXIV Liceum Ogólnokształcące im. Miguela De Cervantesa. Uczeń Starzyńskiego jest przygotowany do kształcenia się w tego typu placówkach i osiągania szczytów swoich możliwości i ambicji. Po maturze zdanej w języku hiszpańskim uczeń liceum dwujęzycznego otrzymuje tytuł Bachiller i może kontynuować naukę na uniwersytetach polskich i zagranicznych.

Dlaczego klasa dwujęzyczna? Jak wiadomo, znajomość języków obcych to podstawa i warunek sukcesu na rynku pracy. Warto brać to pod uwagę, myśląc o swojej przyszłości. Ukończenie klasy dwujęzycznej, oprócz wykształcenia ogólnego,które przecież zdobyć można we wszystkich innych oddziałach gimnazjalnych, jest wielkim krokiem w dorosłość, a opanowanie języka obcego na poziomie B1 to znaczące osiągnięcie ucznia. Uczniowie oddziałów dwujęzycznych już na starcie zyskują znaczącą przewagę nad swoimi rówieśnikami przy poszukiwaniu zatrudnienia.