Nasze mocne strony

• Od roku szkolnego 2013/2014 prowadzimy klasy dwujęzyczne realizujące rozszerzony program nauczania języka hiszpańskiego.
  • W klasach dwujęzycznych w ramach programu „Comenius Partnerskie Projekty Szkół – Uczenie się przez całe życie” przeprowadzamy wymianę polsko-hiszpańską oraz realizujemy projekt na portalu internetowym e-Twinning ze szkołą w Madrycie.
  • Od roku 2004 odbywa się w naszej szkole wymiana międzynarodowa z uczniami z Niemiec, a w bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy nasi gimnazjaliści wezmą udział w wymianie polsko-francuskiej.
  • Realizujemy rozszerzone programy nauczania z: matematyki, języka polskiego, fizyki, biologii, chemii oraz języków obcych.
  • W klasach humanistycznych rozszerzamy program o edukację dziennikarską lub filmową.
  • Dla klas lingwistycznych z rozszerzonym programem języka angielskiego organizujemy warsztaty językowe w Anglii.
  • Co roku wyniki z egzaminów naszych uczniów mieszczą się w skali staninowej na poziomie najwyższym i bardzo wysokim oraz są wyższe od średnich: krajowej, mazowieckiej, dla Warszawy i Woli.
  • Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w licznych konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych o zasięgu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim,  uzyskując w nich tytuły laureatów i finalistów.
  • Organizujemy konkursy o zasięgu warszawskim, mazowieckim i ogólnopolskim we  współpracy z Ambasadorem Królestwa Hiszpanii oraz Polskim Towarzystwem Informatycznym.
  • Rozwijamy zainteresowanie naszych uczniów kulturą poprzez nawiązanie współpracy ze: Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty, Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, Domem Kultury „Działdowska”, redakcją dwumiesięcznika „Poezja Dzisiaj” oraz Ekipą Edukacyjną Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.
  • Otrzymaliśmy certyfikat „Wars i Sawa”, tytuł „Szkoła Talentów” oraz dwukrotnie Honorowe Wyróżnienie „Szkoła z pomysłem” Prezydenta m.st. Warszawy za rozwijanie pasji artystycznych naszych uczniów oraz za pomysł na poznawanie kultury krajów Unii Europejskiej.
  • Jesteśmy szkołą, w której uczniowie czują się bezpiecznie.