-
O projekcie Uczenie się przez całe życie
    Uczenie
     

Tarcza

 

W roku szkolnym 2013/2014 Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie przystąpiło do realizacji międzynarodowego programu unijnego Comenius – „Partnerskie Projekty Szkół”. Naszym partnerem została Colegio Bilingüe Manuel Bartolomé Cossio – szkoła z hiszpańskiej miejscowości Fuenlabrada, położonej niedaleko Madrytu.

W związku z powstaniem sekcji dwujęzycznej polsko-hiszpańskiej w naszym Gimnazjum bardzo zależało nam na nawiązaniu współpracy właśnie z Hiszpanami i … udało się!

A na czym dokładnie polega nasz projekt?

W ramach dwuletniej współpracy powstanie online przewodnik turystyczny: Warszawa – Madryt i ich okolice. Będzie on zbiorem zdjęć, doświadczeń, opowieści, filmów, a więc również takim naszym międzynarodowym pamiętnikiem. Zaczniemy od konkursów na jego okładkę i logo projektu. Będziemy również przygotowywać lekcje na różne tematy związane z Hiszpanią, np. ważne wydarzenia historyczne Hiszpanii, sławne osoby ze świata kultury, literatury, kuchnia hiszpańska, święta Bożego Narodzenia w Hiszpanii… Wszystko po to, aby jak najwięcej dowiedzieć o naszym hiszpańskim partnerze, gdyż już w maju 2014 roku lądujemy na lotnisku w Madrycie!

W trakcie naszego wyjazdu do Hiszpanii nie tylko będziemy zwiedzać najpiękniejsze miejsca Madrytu i okolic, spędzać czas z kolegami, którzy przyjmą nas do swoich domów na czas naszego pobytu, ale przede wszystkim będziemy pracować nad pierwszą częścią pamiętniko - przewodnika.

W drugim roku realizacji projektu role się odwrócą. To my będziemy zaangażowani w organizację wizyty kolegów z Hiszpanii i to my udostepnimy im tym razem nasze domy, a druga część pamiętniko - przewodnika będzie dotyczyć polskiej stolicy i okolic.

Czeka nas sporo pracy, ale też mnóstwo wrażeń! Uczestnictwo w projekcie umożliwi nam poznanie ciekawych ludzi, z którymi będziemy porozumiewać się po hiszpańsku, angielsku i… oczywiście po polsku.

 

 Szkoła Podstawowa nr 389 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie ul.Smocza 19       01-051 Warszawa   tel/fax: 22 838 11 05      e-mail: g49@gazeta.pl