-
Wymiana niemiecka

 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej wymianie naszych uczniów ze szkołą w Munster koło Frankfurtu nad Menem.
Wymiana ma charakter dwuetapowy. Pierwszy etap to przyjazd grupy niemieckiej do Polski na 10 dni na przełomie września i października. Uczniowie niemieccy mieszkają w domach polskich uczniów. Razem przychodzą na lekcje i podczas, gdy nasi uczniowie mają zajęcia, niemieccy goście realizują swój program pobytu. W ramach tych 10 dni odbywa się też 3-dniowa wycieczka. W maju następuje drugi etap, jest to rewizyta naszych uczniów u wcześniej poznanych osób. W czasie wymiany zwiedza się kraj, poznaje kulturę i szkołę. Jest to także okazja do ćwiczenia języka ( niestety nie zawsze niemieckiego). Uczniowie świetnie porozumiewają się w języku angielskim.

Dzięki wsparciu finansowemu Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży koszt wymiany jest nieduży.

Zachęcamy do zgłoszenia się na wymianę. Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że jest to udana impreza, a uczniowie wynoszą z niej wiele dobrych wrażeń i wspomnień. Niektóre przyjaźnie trwają nawet po zakończeniu wymiany.
Więcej informacji i zapisy u nauczycieli języka niemieckiego.

ze szkołą w Munster w roku szkolnym
 

 Szkoła Podstawowa nr 389 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie ul.Smocza 19       01-051 Warszawa   tel/fax: 22 838 11 05      e-mail: g49@gazeta.pl